Kamikaze kaitou jeanne

Kamikaze kaitou jeanne

1. listopadu 2007 v 22:00
RECENZE
Každý z vás určitě zná Johanku z Arku…
Její život končil na hranici.
Byla nespravedlivě nařčena z čarodějnictví a upálena.
Byla francouzskou hrdinkou.
A jednoho dne, se znovu narodila…
Maron Kusakabe je 16-letá dívka z Tokya, která je úplně normální, jako všechny dívky okolo. Chodí do školy, cvičí rytmickou gymnastiku a kamarádí se svojí sousedkou Miyako Toudaji, jejíž otec je policejní detektiv. Na první pohled zcela obyčejný život, který je ale smutný, neboť jsou její rodiče rozvedení a oba v zahraničí za prací, takže Maron žije sama. Od svých šestnácti let má ale jedno velké tajemství. Zjistila, že je reinkarnovaná Johanka z Arku a jako taková má i přes svou vlastní vůli chránit svět před démony. Ti se skrývají ve věcech pro nějakého člověka důležitých a z něj ho potom ovládají. Maron má za úkol eliminovat takovou věc a démona z ní chytit bílým pinem (něco jako špendlík). Jejím pomocníkem je malý andílek z nebe Fin Fish, díky kterému se může proměnit na Jeanne - zlodějku Kamikaze (Kamikaze znamená Božský vítr). Jako taková chytá démony z identifikovaných předmětů, které po té zmizí, ať už jde o dětskou hračku, nebo o největší poklad světa. Proto je neustále sledována policií - kde se objeví Jeanne, je i policejní tým detektiva Toudajiho a Miyako, která chce Jeanne za každou cenu chytit a dostat za mříže. Jenže Jeanne se jim nikdy nepodařilo dostat ani do pasti.
Jednoho dne přijde na školu, kam Maron a Miyako chodí, nový žák - Chiaki Nagoya. Na první pohled frajer, po kterém holky šílí a on si může vybírat na každý den jednu. S troškou sexappelu a pořádnou dávkou sebevědomí se ale snaží sbalit hlavně Maron, jenž se jeho dotíravé chování vůbec nelíbí a nejednou ho jak slovně, tak ručně odkáže do patřičných mezí. Chiaki se nastěhuje se do bytu, který sousedí s tím Maroniným, což velmi přivítá Miyako, jenž se do Chiakiho zamilovala. Maron plní jako Jeanne nadále své mise bez problémů, až do dne, kdy se před ní náhle objeví konkurence - Sinbad - zloděj. Maron neví co si o něm má myslet, neboť Sinbad chytá rovněž démony, ale černým pinem, má černého andílka Accesse Tima a navíc prohlašuje, že bojuje proti ní. Fin dojde k jedinému možnému vysvětlení - Sinbad slouží Temnému králi, který démony posílá. Jeanne tomu nechce věřit, ale Sinbad na její otázky neodpovídá a tak se Jeanne upne v přesvědčení, že ten, proti kterému má bojovat je Sinbad. Netuší, že situace se má úplně jinak a že ji zradí právě ten od kterého by to nejméně čekala.
Když Jeanne chytí úplně posledního démona na Zemi, odletí Fin s naplněnými piny do nebe. Slíbí, že se vrátí a Maron je ráda, i z toho důvodu, že už se nebude muset proměňovat na Jeanne. Ale Fin neměl pravdu - démoni se objeví znovu a tentokrát jsou ještě silnější, protože je přímo na Zemi vyrábí vyslanci Temného krále - démon v podobě malé holky - Misto a napůl člověk, napůl démon a ještě k tomu temný rytíř Noin Cloud, který skrývá tajemství - kdysi velel vojskům po boku Johanky z Arku a byl do ní zamilovaný. Když ale Bůh nepomohl Johance a ona musela zemřít na hranici, přestal v něj Noin věřit. Začal sloužit Temnému králi a nyní bojuje proti Jeanne, protože si myslí, že špiní Johančinu duši. Maron má i osobní problémy, neboť zjistí, že se zamilovala do toho nesnesitelného Chiakiho a navíc jí najednou její největší protivník Sinbad zachraňuje život. Maron se stále víc zamotává do sítě Noinových intrik a není už nikdo, komu by mohla věřit. V nejtěžších chvílích při ní stojí jen Chiaki. To, že jeho druhou identitou je Sinbad už určitě uhodnete.
Mangu Kamikaze Kaitou Jeanne stvořila nadaná japonská mangaka Arina Tanemura , která v současné době stojí podepsaná i za další podobnou věcí - Time Stranger Kyoko. Kamikaze Kaitou Jeanne patří ke kratším, a širším publikem oblíbeným seriálům. Co mě zaujalo, je, že na shoujo seriál má v sobě poměrně málo humoru, a vše je, hlavně na konci velmi vážné. Naopak v manze se o humor bát nemusíte, ale občas mi superdeformy některých postav, které jsou v anime nejvážnější přišly docela praštěné. I když to na první pohled nevypadá, i manga Kamikaze Kaitou Jeanne má své vážné okamžiky a některé scény z ní dělají rovnou dark mahou shoujo. Manga i anime mají podobný příběh, ale v manze se, téměř vše, kromě nějakých začátečních scén, stane jinak, takže i konec je absolutně jiný, než v anime. Pár drubností k manze - obsahuje více postav než anime, nebo jiné postavy, než nasadila anime verze (místo Misto je v manze naprosto roztomilá bytůstka stvořená Noinem - Silk). Poznáváme také minulost Fin a Accesse a daleko více andělů, než se objeví v anime. Zásadním rozdílem je, že zatímco v anime Maron bojuje proti Temnému králi (alespoň podle německé verze), v manze je to samotný Satan. Satan i Bůh (kteří se mimochodem oba v manze objeví) nemají fyzickou podobu, a jsou ztvárněni velice nápaditě jako dvě "mocnosti", "energie", chcete-li jako "světlo" a "temnota". A přesto rozhodně nepočítejte s tím, že tu bude klasické rozdělení dobra a zla - ale to už si přečtěte sami ^^.
 
 

Reklama